Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

II FORUM SENIORÓW I UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU REGIONU KOZŁA

Dnia 05 października 2018r. w Zbąszyniu odbyło się II Forum Seniorów i UTW Regionu Kozła, na które przybyły delegacje Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kargowej, Babimostu i Zbąszynka. Na spotkanie zaprosił Prezes Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła, współgospodarzem był UTW Zbąszyń. Zaproszono także przedstawicieli gmin, w których uniwersytety nie działają z Siedlca byli to przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów natomiast z Trzciela delegacja Stowarzyszenia Trzcielscy Seniorzy.
W zaproszeniu gospodarze napisali, że spotkanie ma służyć głównie integracji, wymianie doświadczeń oraz nawiązaniu współpracy między różnymi organizacjami zrzeszającymi seniorów.
Uczestnicy forum na początku zapoznali się z historią Zbąszynia. Następnie organizatorzy zaprosili na spacer po starym Zbąszyniu. Pogoda sprzyjała, piękne słońce zapraszało do spaceru. Seniorzy poprzez Rynek oglądając zabytkowe kamienice przeszli na Kładkę Koźlarzy gdzie pozowali do wspólnego zdjęcia. Potem zabytkowymi uliczkami do pomnika Karola Wojtyły. Tu chwila przerwy, odpoczynek, pamiątkowe zdjęcia i dalszy spacer do Domu Katolickiego. Teraz nadszedł czas na część oficjalną. Przybyłych powitał Prezes LGD RK Witold Silski oraz Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński. Burmistrz w swoim wystąpieniu przedstawił rozwój miasta. Czekając na posiłek seniorzy mieli możliwość wymienić się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami. Postanowiono kontynuować tego typu spotkania w kolejnych miejscowościach Regionu Kozła. W ten sposób seniorzy lepiej poznają swój region i jego historię. Spotkanie zakończył okolicznościowy koncert w Filharmonii Folkloru Polskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37Galeria zdjęć: II Forum Seniorów

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego