Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

INAUGURACJA V ROKU AKADEMICKIEGO ZUTW

„Rok akademicki 2016/2017 uważamy za rozpoczęty” – tą tradycyjną formułą Jadwiga Drzymała i Tadeusz Sierżant z zarządu Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 3 października zainaugurowali V rok akademicki. Z wystąpień członków zarządu, słuchacze dowiedzieli się o organizacji grup zajęciowych, a także o planach na przyszłość. ZUTW czekają duże zmiany, trwają prace nad przekształceniem w stowarzyszenie, stosowne dokumenty w tej sprawie zostały złożone w sądzie rejestracyjnym. Na rok akademicki 2016/2017 zapisało się 75 słuchaczy i zostało powołanych 13 grup zajęciowych zgodnych z wyrażonym zainteresowaniem udziału.
Tegoroczna inauguracja tradycyjnie, jak co roku połączona była z uroczystą galą otwierającą Gminny Tydzień Seniora. Na gali uhonorowani zostali najstarsi mieszkańcy gminy Zbąszynek, pani Marta Schmitchen oraz pan Jan Banach. Oboje osiągnęli już wiek 99 lat. Pani Marta ze względu na stan zdrowia nie mogła przybyć na galę, natomiast pan Jan pełen energii uczestniczył w uroczystości.
Tegoroczna gala miała jeszcze jednego gospodarza – zespół taneczny seniorów „Tęcza” obchodził piątą rocznicę powstania i zaprezentował się w urodzinowym występie. Pięknym, barwnym i radosnym tańcem popisały się dzieci z grupy tanecznej „Muchomorki” z Niepublicznego Przedszkola w Zbąszynku. Ich pozytywna i radosna energia udzieliła się widowni. Zaproszony zespół taneczny „Balans” seniorek UTW i Domu Kultury w Świebodzinie w czasie swego występu poderwał do zabawy całą salę. Pięknymi głosami zaprezentowały się wokalistki Studia Piosenki ZOK: Milena Jakubowska, Patrycja Spychała, Kamila Suwiczak i Aleksandra Strugała. Na koniec uśmiech na wszystkich twarzach przywołała Gwiazda Wieczoru Joanna Bartel. Aplauz publiczności i bukiet kwiatów od burmistrza był nagrodą za występ dla pani Joanny.
Po zakończeniu gali jubilaci z zespołu „Tęcza” zaprosili wszystkich na urodzinowy tort.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

34Galeria zdjęć: INAUGURACJA V ROKU AKADEMICKIEGO ZUTW

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego