Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

SPOTKANIE KWARTALNE GMINNEGO ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO

W dniu 08 grudnia 2021 roku w salce konferencyjnej w Zbąszyneckiej Hali Sportowej odbyło się kwartalne spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku,  na którym podsumowano działalność Zespołu w 2021 roku. Członkowie GZI zapoznali się z informacjami dotyczącymi prowadzonych działań Grup Roboczych w mijającym kwartale  oraz zapoznali się z planem pracy Zespołu w 2022 roku. Kolejne spotkanie GZI odbędzie się w marcu 2022 roku.
czytaj dalej

MOBILNY MIKOŁAJ

W dniu 06.12.2021 Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował odwiedziny św. Mikołaja po Gminie Zbąszynek. Św. Mikołaj odwiedził dorosłe osoby z niepełnosprawnościami, którym przekazał upominki i życzenia świąteczne.  Spotkanie sprawiło wiele radości i wywołało uśmiech na twarzach obdarowanych.

Św. Mikołaj i „POMYSŁOWY TEAM”

W dniu 03.12.2021 grupa „Pomysłowy TEAM” spotkała się ze św. Mikołajem. W spotkaniu zorganizowanym w  siedzibie OPS udział wzięli również zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Zbąszynka oraz  Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku. Osoby z niepełnosprawnościami otrzymały upominki od św. Mikołaja. Spotkanie upłynęło w miłej i świątecznej atmosferze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Św. Mikołaj i „POMYSŁOWY TEAM”

Kolejny wyjazd integracyjny!

Dnia 27.11.2021r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd dla dzieci i młodzieży do planetarium w Zielonej Górze w ramach projektu pn.„Razem Przeciw Przemocy” – współfinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządy Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2021r. W planetarium uczestnicy wzięli udział w seansach pt. „Komórki” -  który opowiadał o ludzkim ciele oraz jego elementach jak i „Zaczarowana Rafa” – opowiadającym o życiu zwierząt morskich. Podczas przerwy uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wagi oraz poznania ciekawostek o różnych planetach układu słonecznego. Po zakończonych seansach i zabawie dzieci oraz młodzież w doskonałych nastrojach, udali się na ciepły poczęstunek.
Dziękujemy za udział.
czytaj dalej

WYNIKI !!!

Rozstrzygnięty konkurs profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy
 
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ogłasza wyniki konkursu profilaktycznego „Razem Przeciw Przemocy” dla dzieci i młodzieży ze szkół z naszej gminy. Komisja po przeliczeniu punktacji ogłosiła następujące wyniki:
 
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Kosieczynie
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku
III miejsce: Szkoła Podstawowa „Pomnik Rodła” w Dąbrówce Wielkopolskiej
IV miejsce: Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu
 
Dziękujemy za udział i zaangażowanie.
Razem możemy więcej!

Konkurs Profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy

Dnia 18.11.2021r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Zbąszynku odbyły się obrady komisji, która oceniła pracę przygotowane przez uczniów ze szkół z Gminy Zbąszynek, w ramach konkursu profilaktycznego „Razem Przeciw Przemocy”. W skład komisji weszły osoby, których doświadczenie w dziedzinie sztuki pozyskane na przestrzeni wielu lat, pomogło wyłonić i obiektywnie ocenić wartościowe prace.
Wyniki już jutro!!!
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Konkurs Profilaktyczny – Razem Przeciw Przemocy

Projekt „Razem Przeciw Przemocy” - czas podsumowań

W minionym tygodniu zakończyliśmy część działań związanych z projektem „Razem Przeciw Przemocy”, w ramach programu osłonowego “Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” realizowany w okresie od sierpnia do grudnia 2021r. przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. W ramach projektu zrealizowano zajęcia z Hipoterapii, warsztaty rozwijające kompetencje rodzicielskie - „Szkoła dla Rodziców”, oraz zajęcia z Socjoterapii - rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne skierowane dla dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział oraz zachęcamy do dalszej aktywności w projekcie.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Projekt „Razem Przeciw Przemocy” - czas podsumowań

„POMYSŁOWY TEAM” w Świebodzinie

05.11.2021 odbył się wyjazd integracyjny do Maxkina w Świebodzinie  na film „Zupa nic”, po którym grupa „POMYSŁOWY TEAM” udała się na poczęstunek do pizzerii.  Uczestnicy odwiedzili również zaprzyjaźnioną Galerię „SPINKA”, w której mieli okazję  podziwiać  prace artysty Kamila Jaczyńskiego pt. „KRABOSZKI XXI”. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia pod Pomnikiem Chrystusa Króla.
czytaj dalej

Max kino w Świebodzinie

Dnia 22.10.2021r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, w ramach realizacji projektu „Razem Przeciw Przemocy” zorganizował wyjazd do kina w Świebodzinie, dla dzieci i młodzieży z naszej Gminy. Uczestnicy obejrzeli bajkę „Ron Usterka” opisującą pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń. Po seansie uczestnicy zjedli smaczny posiłek w pobliskiej pizzerii. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – żelbetowa rzeźba w Świebodzinie, wzniesiona w 2010r. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m.
Wyjazd był świetną okazją do integracji. Uczestnicy powrócili w świetnych nastrojach oraz z przemyśleniami odnośnie prawdziwej przyjaźni.
czytaj dalej

Kolejne wydarzenia za nami !

W ramach działań z projektu „Razem Przeciw Przemocy”, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, mieszkańcy naszej gminy uczestniczą w spotkaniach i warsztatach.
Zapraszamy osoby chętne do udziału w indywidualnych spotkaniach z naszymi specjalistami.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego