Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

UWAGA!!! ZMIANY ORGANIZACYJNE W OPS

Od  01 lipca 2021 roku siedziba  Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku będzie mieścić się w budynku przy ulicy Kosieczyńskiej 4.
Wejście do Ośrodka znajduje się od strony torów kolejowych.
Pomieszczenia Ośrodka zlokalizowane są na drugim piętrze budynku – wjazd windą.
Kontakt telefoniczny i e-mail do Ośrodka pozostają bez zmian tj. e-mail, tel. 68 3849 102.

WYSTAWA „TACY SAMI”

W dniu 14.06.2021 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej „TACY SAMI”. Prace zostały wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami  z grupy „POMYSŁOWY TEAM” działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Wernisaż otworzyła Kierownik OPS - Pani Katarzyna Rucioch, a udział wzięli: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej z Trzciela – Pani Dominika Konieczna,  Pani Anita Czajka z Galerii „SPINKA” ze Świebodzina, artysta Pan Jerzy Pach,  prowadząca grupę - Pani Barbara Naks, oraz osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny. Wystawa czynna będzie do dnia 29.06.2021.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie wystawy „TACY SAMI”  w dniu 29.06.2021 o godz. 16.00 przy Pomniku Lokomotywy,  podczas którego zaplanowano  występy muzyczne.
czytaj dalej

WAŻNA INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku Nr 1/2021  z dnia 04 stycznia 2021 roku  dzień 28 maja 2021 roku / piątek / jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku i Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku  w zamian za święto 01 maja 2021 roku przypadające w sobotę / art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( Dz.U. z 2020r. poz. 130 ze zm.)/
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami dyżur prawnika w OPS odbędzie się w dniu 31.05.2021 roku / poniedziałek /.

ZMIANA TERMINU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że dyżur prawnika w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej zostaje przeniesiony z dnia 28.05.2021 roku / piątek / na dzień 31.05.2021 roku / poniedziałek / godz. 8,00 – 12,00, pokój nr 14, Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ul. Długa 1.

Mini projekt "Poznać sztukę"

W dniu 17.05.2021 r. Grupa „Pomysłowy TEAM” działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku wzięła udział  w wycieczce do Świebodzina o charakterze kulturalnym. Uczestnicy odwiedzili  wystawę  „Centrum”  w Galerii „SPINKA” prowadzonej przez Panią Anitę Czajka oraz warsztat lokalnego artysty  Pana Jerzego Pacha,  którym serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.  Podczas wycieczki  Grupa „Pomysłowy TEAM” zapoznała się z lokalną  sztuką, co przysporzyło im wiele emocji, wrażeń i inspiracji.  Odwiedziny w Świebodzinie zakończyły się pamiątkowym zdjęciem pod Figurą Chrystusa Króla.  
czytaj dalej

KWARTALNE SPOTKANIE GMINNEGO ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO

10 marca 2021 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku, na którym Przewodnicząca GZI – Katarzyna Rucioch przedstawiła sprawozdanie z działalności Zespołu za 2020 rok oraz informacje z prowadzonych działań Grup Roboczych w mijającym kwartale.
czytaj dalej

PROJEKT “BIURKO MĄDROŚCI”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku przy współpracy z Ikea Industry zrealizował projekt pn. “Biurko Mądrości”. Celem projektu było doposażenie rodzin korzystających ze wsparcia asystenta rodziny w biurka, które są szczególnie potrzebne dzieciom w czasie nauki zdalnej. Firma Ikea Industry przekazała przed świętami dla potrzebujących rodzin 10 biurek. Pracownicy OPS przy wsparciu Samorządowego Zakładu Usług Komunalnych w Zbąszynku dostarczyli rodzinom prezenty prosto do domu. Dziękujemy wszystkim za pomoc przy realizacji projektu!
czytaj dalej

ASYSTENT MIKOŁAJA

Jak co roku, OPS w Zbąszynku przygotował drobne upominki dla dzieci z rodzin korzystających ze wsparcia asystenta rodziny. W związku z panującą epidemią, niemożliwe było zorganizowanie corocznego spotkania mikołajkowego. Pracownicy OPS odwiedzili podopiecznych w domach, wręczyli dzieciom upominki oraz złożyli życzenia świąteczne, co budziło wiele pozytywnych emocji, a w szczególności wywoływało uśmiech na twarzach dzieci oraz ich rodziców.
czytaj dalej

Mobilny św. Mikołaj

W związku z panującą epidemią, w tym roku św. Mikołaj wysłał swoje Śnieżynki z upominkami i świątecznymi życzeniami do  osób z niepełnosprawnościami, które corocznie brały udział w tradycyjnym „Spotkaniu Mikołajkowym” organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Śnieżynki odwiedzały podopiecznych w domach, a znakiem rozpoznawczym był dzwonek św. Mikołaja. Spotkania te były zaskoczeniem, budziły wiele pozytywnych emocji oraz wywoływały uśmiech na twarzach podopiecznych.
1 ... 3 4 5 6 7 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego