Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Pozdrowienia znad morza

 W dniu 06.06.2022 roku Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” wyjechali nad morze do Pustkowa. Pustkowo staje się coraz bardziej rozwiniętą turystycznie miejscowością, w którym aktywni seniorzy znajdą coś dla siebie. Dla osób przemieszczających się rowerem proponujemy odwiedziny ruin kościoła w Trzęsaczu, pobliskich latarni morskich oraz muzeów. Niezależnie od preferencji, kurort, w którym się znajdujemy zapewni niezapomniane wrażenia wakacyjne i komfortowy odpoczynek o każdej porze roku.
czytaj dalej

Dzień Matki

W dniu 26.05.2022 roku, seniorzy spędzili czas w Kosieczynie. W Kościele pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza odbyła się Msza św. z okazji obchodów Dnia Matki, którą poprowadził proboszcz Ksiądz Andrzej Drutel. Po mszy, seniorzy przy słodkim poczętunku i śpiewie, świętowali imieniny Pani Władysławy w Andrzejówce. 
czytaj dalej

Wizyta u Pana Floriana w Nądni

W czwartek, 19 maja 2022 roku, Seniorzy po raz kolejny udali się do Gospodarstwa Agroturystycznego Pana Floriana Buczkowskiego w Nądni. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody Seniorzy spacerowali brzegiem jeziora i podziwiali piękno przyrody. Nie zabrakło wspólnego tańca, śpiewu, rozmów oraz pysznego poczęstunku. W tym dniu podopieczni świętowali również imieniny Pani Zosi, Pani Krysi i Pani Grażyny. Po wyczerpującym dniu, szczęśliwi Seniorzy powrócili do domów.
czytaj dalej

Militarna Majówka z COMMANDO

W poniedziałek 09.05.2022 roku na terenie Zbąszynka odbyła się mini parada wojskowa, której celem było upamiętnienie 78 rocznicy bitwy o Monte Cassino. W tym dniu odbyły się oficjalne obchody przy symbolicznym miejscu pamięci. Przedstawiciele Gminy Zbąszynek oraz służb państwowych i mieszkańcy gminy wzięli udział w apelu poległych. Złożono kwiaty  oraz nastąpiła uroczysta zmiana pierwszej warty. W tym dniu zaplanowana również była żywa lekcja historii, pokazy i animacje, koncert muzyczny "Sami Swoi" oraz wieczór przy ognisku.
czytaj dalej

Program Korpus Wsparcia Seniorów - szkolenie z obsługi opasek bezpieczeństwa

W dniu 09.05.2022 roku w Dziennym Domu "Senior- Wigor" w Zbąszynku odbyło się szkolenie seniorów i opiekunów w zakresie obsługi opasek bezpieczeństwa. Opaski zostały zakupione dla Seniorów w ramach realizacji Programu Korpus Wsparcia Seniorów - Moduł II na rok 2022. Gmina Zbąszynek otrzymała dofinansowanie na 10 sztuk opasek. Cały program będzie trwał do końca bieżącego roku. „Opieka na odległość” jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To idealne rozwiązanie, szczególnie dla osób samotnych, zarówno tych, które nie potrzebują usług całodobowych i nie korzystają na co dzień z usług opiekuńczych czy specjalistycznych usług opiekuńczych, jak i tych objętych wsparciem w postaci usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych, u których nieprzewidywalność zmiany stanu zdrowia uzasadnia stałe monitorowanie w celu jak najszybszej reakcji, powiadomienia właściwych służb i udzielenia możliwe najszybciej pomocy, w tym pomocy medycznej, w ramach świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.Urządzenie umożliwia wykonanie pomiarów tętna i ciśnienia zdalnie przez opiekuna oraz dodatkowo sprawdzenie poziomu saturacji i temperatury bezpośrednio z opaski przez seniora. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach programu realizuje również Moduł I, który zapewnia usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie danej gminy, m.in. pomoc w robieniu zakupów, realizacji recept, umawianiu wizyt lekarskich, załatwianiu spraw urzędowych, wyjścia na spacer, rozmów, pomoc w w sprawach związanych z utrzymaniem porządku w domach itp. Potrzebę wsparcia Senior może zgłosić przez ogólnopolską infolinię 22 505 11 11 lub bezpośrednio do ośrodka pomocy społecznej w Zbąszynku na nr telefonu 501 725 037.
czytaj dalej

Webinarium "Cyberoszuści atakują- jak nie dać się okraść w Internecie."

W dniu 28.04.2022 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku odbyło się webinarium dla Seniorów pt." Cyberoszuści atakują-jak nie dać się okraść w Internecie". Webinarium skierowane było do seniorów, aby zwiększyć świadomość tej grupy społecznej w związku z zagrożeniami występującymi w Internecie. Celem webinarium było poszerzenie świadomości seniorów w zakresie cyber bezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych. 
czytaj dalej

19 kwietnia - rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2022 roku przypada 79 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Ku pamięci tego wydarzenia, Pani Marta i Pani Agnieszka z Biblioteki Miejskiej w Zbąszynku przygotowały niezwykłe informacje na ten temat oraz wyświetliły  film dla seniorów.
czytaj dalej

Śniadanie wielkanocne

W dniu 12.04.2022 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne z  Burmistrzem Zbąszynka Wiesławem Czyczerskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Zbąszynku Janem Mazurem, księdzem proboszczem Jerzym Kordiakiem oraz księdzem proboszczem Parafii w Kosieczynie Andrzejem Drutelem.  Spotkanie było okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń. Zaproszeni goście życzyli seniorom przede wszystkim zdrowia i pogody ducha, a także wzajemnej życzliwości i zadowolenia z pobytu w naszym Domu. Seniorzy zaprezentowali gościom krótkie przedstawienie o tradycjach wielkanocnych. Po posiłku był czas na śpiew i wspólne rozmowy. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.
czytaj dalej

Piękna i Bestia - spektakl w ZOK Zbąszynek

W dniu 08.04.2022 roku Seniorzy brali udział w spektaklu w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, który przygotowała grupa Pomysłowy Team ze Zbąszynka. Utwór pt. "Piękna i Bestia" to historia dziewczyny z prowincji, która marzy o odkrywaniu świata i wyrwaniu się z rutyny codzienności. Na skutek niefortunnych okoliczności zjawia się w magicznym zamczysku, którego panem jest ukryty pod posturą bestii książę. Bella uwalnia uwięzionego w lochach ojca, ale w zamian poświęca swoje życie. Skazana jest na towarzyszenie ożywionym przedmiotom i ich bestialskiemu władcy. Dzień po dniu odkrywa tajemnice pana zamku, który niespodziewanie darzy swoją zakładniczkę głębszym uczuciem... Na widowisko przybyli zaproszeni goście, rodzice, seniorzy i uczniowie szkół oraz przedszkola. Aktorzy otrzymali brawa i gratulacje. Na zakończenie można było obejrzeć reportaż z wernisażu prac plastycznych, który odbył się w zeszłym roku oraz wysłuchać koncertu Mileny Jakubowskiej i Piotra Grobysa.
czytaj dalej

Wystawa wielkanocna

Tradycyjnie przed Wielkanocą, Panie z ośrodka wsparcia przygotowywały na zajęciach manualnych przepięknie zdobione stroiki, koszyczki i ozdoby świąteczne. Z wykonanych prac powstała wystawa wielkanocna. Wielkanocne obrzędy i zwyczaje związane są mocno z wiosną - wszak o tej porze roku obchodzimy święta Zmartwychwstania Pańskiego. Przygotowaniom do świąt wielkanocnych towarzyszy więc zawsze radość z powodu budzenia się natury do życia oraz powrotu słońca. Sianie rzeżuchy, sadzenie żonkilów w doniczkach i wprowadzanie wiosennych akcentów do wystroju mieszkania sprawiają, że czujemy powiew zdrowej świeżości i energii oraz chęć spędzenia świąt w pogodnej, rodzinnej atmosferze.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 39 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego