Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 01-06-2022

NIETOPERZ MROCZEK RATUJE LUBUSKIE LASY

W środę, 01 czerwca br. na deskach zbąszyneckiego teatru wystąpił Teatr Dziecięcy Semaforek z najnowszą sztuką pt. „Nietoperz Mroczek ratuje lubuskie lasy”. Tuż przed godziną 17:00 salę widowiskową wypełniła licznie zgromadzona widownia. Bajkowa scenografia,  gra aktorska, efekty specjalnie i żywo zainteresowana widownia, sprawiła, że premiera miała oczekiwany wydźwięk. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz niespodziankami w postaci truskawek i zestawów edukacyjnych z szyldem Regionu Kozła. Malwina Kubicka  przedstawiła aktorów i opowiedziała o dalszych planach wyjazdowych. Semaforki na ręce Pani reżyser  wręczyli bukiet kwiatów.  Po premierze był czas na pamiątkowe zdjęcia i spływające licznie gratulacje.
Spektakl powstał na podstawie bajki Pawła J. Sochackiego pt. „Nietoperz Mroczek i zaczarowane Serce Lasu”. Bajka opowiada historię dzielnego Nietoperza Mroczka, który chcąc uratować leśniczego , którego truje zła czarownica, wyrusza w podróż po województwie lubuskim. Mroczek na swej drodze spotyka kilka wyjątkowych postaci: Leszego (Ducha Lasu), mądrą Sowę Balbinę, zielonogórskiego Bachusa, sprytnego kota, Białą Damę z Pszczewa i olbrzyma Sulecha, ale żaden z bohaterów nie potrafi mu pomóc. Mroczek otrzymuje kolejne wskazówki , które nie prowadzą do rozwiązania. Przypadek sprawia, że podczas powrotu do chatki czarownicy uderza magicznym kijem w dzwon. Donośny głos dzwonu, przegania czarownice i w ten niespodziewany wszystkim sposób, leśniczy zostaje uratowany.
czytaj dalej
 • 01-06-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - PLASTYKA - FINAŁ WOJEWÓDZKI

W piątek, 27 maja 2022 r. odbył się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury pierwszy Finał Wojewódzki dla Plastyków z Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.
Do finału zgłosiło się 28 młodych artystów. Każdy Finalista otrzymał pakiet startowy w postaci dyplomu za udział, napoju i słodkiej przekąski. Po rejestracji w Biurze Organizatora, uczestnicy oczekiwali na rozpoczęcie finału w tzw. „poczekalni” , gdzie [przygotowany był poczęstunek.
Tuż przed godziną 10:00 organizatorzy zaprosili finalistów do Sali tanecznej, gdzie na wszystkich czekały przydzielone wcześniej miejsca oraz stół z materiałami plastycznymi. Finał otworzyła Dyrektor ZOK Malwina Kubicka, która powitała wszystkich uczestników oraz ogłosiła tematy tegorocznego finału.
Dla kat. I i II  – „Śniadanie dla Shreka”, dla kat. III – „Twarz człowieka w 2500 roku”, dla kat. IV – „Autoportret techniką  Pablo Picasso”.
Rada Artystyczna w składzie: Hubert Winnik (przewodniczący), Ireneusz Solarek, Przemysław Basiński przyglądała się bacznie pracy twórczej. Czas na wykonanie prac dla I i II kategorii wynosił dwie godziny, dla kat. III i IV trzy godziny.
Po zakończonej pracy finaliści zostawili swoje prace na stolikach i udali się do Poczekalni lub do Sali widowiskowej na krótki seans filmowy, który miał umilić czas oczekiwania na werdykt.
czytaj dalej
 • 01-06-2022

FAJFA O PIĄTEJ

W Środę, 25 maja br. w Strefie Chillout odbyła się po raz pierwszy Fajfa o Piątej dla seniorów. Wśród uczestników znaleźli się członkowie Zbąszyneckiego klubu seniora oraz mieszkańcy niezrzeszeni w żadnych związkach. Oprawę artystyczną przygotował Marcin Śliwa. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie potańcówką. Kolejna odsłona już w Czerwcu
czytaj dalej
 • 23-05-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - INSTRUMENTALIŚCI - FINAŁ WOJEWÓDZKI

W piątek, 20 maja 2022 r. odbył się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury pierwszy i zarazem historyczny Finał Wojewódzki dla Instrumentalistów z Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Do finału zgłosiło się 20 muzyków. Tuż po godzinie 9:00 rozpoczęły się próby, poprzedzone rejestracją w Biurze Organizatora. Każdy Finalista otrzymał pakiet startowy w postaci dyplomu za udział, napoju i słodkiej przekąski. Organizatorzy zadbali też o tzw. „poczekalnie” w oczekiwaniu na rozpoczęcie finału. W poczekalni wydzielona była część rekreacyjna oraz szwedzki stół z poczęstunkiem. Pogoda sprzyjała także temu, by spędzić czas w Parku ZOK.
I Finał LKA. Instrumentaliści otworzyła Dyrektor ZOK Malwina Kubicka, która powitała wszystkich uczestników. Każdy z finalistów został należycie przedstawiony na scenie. Akustycy (Wojtek i Radek) zadbali o to , by prezentacja sceniczna odbyła się na najwyższym poziomie. Rada Artystyczna w składzie: Agnieszka Rybicka (przewodnicząca), Przemysław Podębski, Zdzisław Dziekan oceniała finalistów zgodnie, z przyjętymi w regulaminie kryteriami w ramach trzech kategorii wiekowych.
czytaj dalej
 • 12-05-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - PLASTYKA - ETAP POWIATOWY

W czwartek, 12 maja 2022 r. w Galerii Zbąszyneckiego Atelier został rozstrzygnięty etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Plastyka. Rada Artystyczna w osobach: Malwina Kubicka, Przemysław Basiński, Agnieszka Wodecka – Strugała dokonała oceny poszczególnych prac zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.  Podczas oceniania prac, Rada Artystyczna brała pod uwagę następujące kryteria: Zgodność pracy z ogłoszonym tematem, Estetyka wykonania pracy, Oryginalność i pomysłowość, Walory artystyczne (kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania itp.), Stopień umiejętności technicznych.   Tegoroczny temat „Obraz wyrwany z piosenki Cudowny Dzień – Nick Sinclar”  został przedstawiony w 36 pracach w trzech kategoriach wiekowych.
czytaj dalej
 • 10-05-2022

MILITARNA MAJÓWKA Z COMMANDO

W poniedziałek 09.05 w Parku ZOK odbyła się nie lada gratka dla miłośników militariów. W związku z przyjazdem przedstawicieli Stowarzyszenia Commando, przygotowano całodniowe wydarzenie z udziałem okolicznych szkół i mieszkańców. Gospodarzem wydarzenia był Zbąszynecki Ośrodek Kultury.
Imprezę poprzedziły gminne obchody, upamiętniające 78 rocznicę Bitwy o Monte Casino z udziałem lokalnych władz, zaproszonych gości i mieszkańców. Ceremonie poprzedziła mini parada wojskowa ulicami Zbąszynka.
Punktualnie o godzinie 12:00 wybrzmiał hejnał Zbąszynka, a tuż po nim wystrzał z armaty.  Obchody przy symbolicznym Miejscu Pamięci poprowadził hm. Zbigniew Buśko (Komendant ZHP Zbąszynek). Obchody były okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń (szczegółowe informacje: Gmina Zbąszynek).
czytaj dalej
 • 10-05-2022

PARK_UJ W KULTURZE

PARK(uj)  w Kulturze to główna nazwa dwóch projektów realizowanych przez Zbąszynecki Ośrodek Kultury w ramach Społecznego Zaangażowania Ikea Industry Zbąszynek. Projekty złożone w 2019 roku i zaplanowane na rok 2020, zostały zrealizowane w dwóch etapach.  W 2021 roku został zakupiony i rozliczony materiał, natomiast w 2022 roku nastąpiła ich realizacja.
czytaj dalej
 • 12-04-2022

PAWEŁ RESZELA - ,,MAJN ŻART"

W Sobotę, 9 kwietnia br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wieczór STAND-UP. Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 19:00. Na scenie zaprezentowała się nowa Stand-uperka Ina Revi. Gospodarzem spotkania był znany Paweł Reszela który zaprezentował swój najnowszy program ,,Majn Żart" . Impreza upłynęła w bardzo pozytywnej atmosferze. Publiczność dopisała.
czytaj dalej
 • 08-04-2022

PIĘKNA I BESTIA

W piątek, 08 kwietnia w na deskach zbąszyneckiego teatru odbyła się premiera spektaklu pt. „Piękna i Bestia”, który przygotowała grupa POMYSŁOWY TEAM. Spektakl „Piękna i bestia” opowiada historię o dziewczynie, która z powodu obietnicy złożonej przez jej ojca – musi zamieszkać z potworem. Z biegiem czasu, między dziewczyną a bestią zaczyna nawiązywać się przyjaźń, która prowadzi do głębokiego uczucia.
W wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, seniorzy i uczniowie miejscowych szkół i przedszkola.  Gromkie brawa, spływające gratulacje i symbolicznie różne były uhonorowaniem ciężkiej pracy wszystkich osób zaangażowanych w wydarzenie. Po spektaklu, na wielkim ekranie odbyła się emisja reportażu z ubiegłorocznego wernisażu prac plastycznych w galerii Zbąszyneckiego Atelier. Wydarzenie zakończyło się koncertem Mileny Jakubowskiej i Piotra Grobysa.
 
 
czytaj dalej
 • 08-04-2022

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - PIOSENKA - ETAP POWIATOWY

W czwartek 07 kwietnia nasi wokaliści : Julia Miszta, Alicja Halkowicz, Marta Kucharska oraz Jakub Mazur wzięli udział w eliminacjach powiatowych do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych - Piosenka. Zaprezentowało się 22 artystów  w 5 kategoriach. Poziom konkursu jak w komentarzu mówiło jury był bardzo wyrównany w związku z czym trudną sztuką było wybrać finalistów.Po burzliwej i długiej naradzie jury ustaliło zwycięzców.
Wyróżnienie zdobyła Alicja Halkowicz śpiewająca w II kategorii piosenkę "Kocham mamę"
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego