Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 29-09-2022

ZBIÓRKA KRWI

W Środę, 28 września 2022r. Wyjątkowo w budynku Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 36 Osób, z czego 30 oddało krew. Zebrano 13500 mililitrów tego jakże cennego leku.
Zachęcamy aby wstąpić do Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zbąszynku.
Kolejna akcja 30.11.2022r. Zapraszamy !
czytaj dalej
 • 26-09-2022

WERNISAŻ MALARSTWA ZDZISŁAWA BOK

W niedzielę, 25 września w Galerii Zbąszyneckiego Atelier odbył się Wernisaż Malarstwa Współczesnego Artysty: Zdzisław Bok.
Licznie zgromadzonych gości powitał sam artysta oraz Malwina Kubicka (dyrektor ZOK). Obecny na Wernisażu Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski w kilku słowach wyraził uznanie – życząc niegasnącego zapału do rozwijania swoich pasji. Zdzisław Bok oficjalnie otworzył swoją wystawę i zaprosił gości do jej zwiedzania. Spotkanie upłynęło na spotkaniach kuluarowych i pamiątkowych wpisach do Księgi Galerii. Zachęcamy wszystkich do odwiedzin w godzinach otwarcia DK. Wystawa otwarta będzie do 25 października 2022 r.
czytaj dalej
 • 12-09-2022

MINI GALA ŚLĄSKICH SZLAGIERÓW

W tym roku żadne ze sołectw nie wyraziło chęci, by być gospodarzem Dożynek Gminnych. W związku z powyższym, z inicjatywy Burmistrza Zbąszynka powstał cykl wydarzeń pn. „Sielskie Roz(g)rywki 2022”, w celu organizacji bezpłatnych wydarzeń kulturalnych na obszarach wiejskich naszej gminy. W lipcu, we wsi Rogoziniec odbyły się seanse Kina Plenerowego, w sierpniu Kino Plenerowe zawitało do Chlastawy. W obu przypadkach frekwencja dopisała, a pomoc sołtysów i ich sam udział w wydarzeniach był nieodzowny.
We wrześniu, we wsi Kosieczyn odbyła się Mini Gala Śląskich Szlagierów. Po południu ekipa ZOK pojawiła się w miejscowej Sali wiejskiej, by nadać jej charakter iście koncertowy. Tuż przed godziną 18:00 w Sali pojawiali się mieszkańcy gminy. Dużym zaskoczeniem dla nas było to, że większość stanowili „przyjezdni” a samych mieszkańców Kosieczyna było jak na lekarstwo.  Zgromadzoną widownię powitała Dyrektor ZOK, zapraszając na dwa energiczne koncerty. Duety (Kola i Jula oraz Leszek i Monika Filec) bardzo szybko nawiązały znakomity kontakt z publicznością, która gromkimi brawami dziękowała za występ. Po koncertach był czas na pamiątkowe zdjęcia. Minia Gala Śląskich Szlagierów zakończyła się po godzinie 21:00. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia.
czytaj dalej
 • 05-09-2022

WERNISAŻ WYSTAWY ,, MAGIA KOLORÓW"

W dniach 05.09. – 16.09.2022 r. zapraszamy do naszej Galerii Sztuki. Tym razem mieści się tam wystawa prac osób z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM” działający przy OPS w Zbąszynku. Na wystawie można podziwiać kilkadziesiąt prac wykonanych różnorakimi technikami. Wystawę można odwiedzać codziennie w godzinach 8.00-21.00. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w naszej Galerii Sztuki.
czytaj dalej
 • 05-09-2022

CUDOWNOŚĆ ŚWITEZI

W piątek, 02 września w scenerii parkowej ZOK odbyło się widowisko słowno - muzyczne pt. „Cudowność Świtezi ”. Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji Narodowego Czytania. W Gminie Zbąszynek była to już kolejna edycja, w którą angażują się pracownicy Urzędu Miejskiego z Burmistrzem Zbąszynka na czele.
Tuż po godzinie 19:30 gong teatralny rozpoczął widowisko. Na scenie pojawił się zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka.  W podsceniu pojawili się czytający, pełniący główną rolę w widowisku. Tekst Świteź i Świtezianka autorstwa Adama Mickiewicza, z podziałem na role czytali: Błażej Błoch, Małgorzata Gołek, Jan Makarewicz, Wiesław Czyczerski, Gabriela Budniak, Justyna Basińska i Krzysztof Krzywak.
Oprawą  do czytanego tekstu były utwory muzyczne w wykonaniu Dąbrowszczanki oraz choreografie taneczne Świtezianek (grupa taneczna związała się na potrzeby realizacji widowiska).
Specjalnie dobrane stroje, światło i muzyka oraz bajkowa scenografia wprowadziły widza w niezwykle artystyczny klimat.  Gromkie brawa na zakończenie świadczyły o powodzeniu tego nietypowego projektu.  Podczas finału dyrektor ZOK Malwina Kubicka wręczyła drobne podarunki występującym, zapraszając na kolejną edycję N. Cz.  w 2023 roku.  Wydarzenie podsumował także Burmistrz Zbąszynka, wręczając na ręce Dyrektor ZOK upominek. Widowisko w reżyserii Malwiny Kubickiej przygotowali pracownicy Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.
czytaj dalej
 • 01-09-2022

NOC DETEKTYWÓW

29 Sierpnia na terenie miasta Zbąszynka odbyła się Noc Detektywów. Spostrzegawczość, łączenie faktów, szybkie podejmowanie decyzji, cierpliwość, opanowanie , odporność na stres, presja czasu i przestrzeganie starej zasady, znanej najlepszym detektywom " Kto wyjawia choćby najmniejszą cząstkę tajemnicy, ten nie zapanuje już nad resztą"... To wszystko sprawiło, że
Nocna akcja detektywistyczna zakończyła się sukcesem !
Dziękujemy, że byliście z nami.
czytaj dalej
 • 01-09-2022

CZYTANIE NA TRAWIE

23 sierpnia w Bibliotece Miejsko-Gminnej w Zbąszynku odbyło się "Czytanie na trawie" - wydarzenie promujące czytelnictwo wśród najmłodszych. Z powodu niesprzyjających warunków wydarzenie odbyło się w Bibliotece, natomiast atmosfera panowała wręcz piknikowa. Było czytanie książek, literacka gra planszowa " Biblioteka gra o człowieka" oraz tworzenie ilustracji do przeczytanego wiersza. Specjalista służby leśnej Pan Stanisław Skrzetuski zapoznał małych czytelników z pracą leśnika oraz przekazał wiele cennych informacji na temat środowiska leśnego, zwierząt, roślin, ekologii i ochrony lasów.
Dziękujemy, że byliście z nami.
czytaj dalej
 • 01-09-2022

DNI ZBĄSZYNKA

DNI ZBĄSZYNKA 2022
W dniach 13-14 sierpnia 2022 r. na Targowisku Miejskim w Zbąszynku odbyły się obchody związane z Dniami Zbąszynka. Dwudniową imprezę poprowadził konferansjer Alex Niebrzegowski. Była to część kulturalna obchodów (sportowe relacje na stronie www.osir.zbaszynek.pl).
SOBOTA:
Program wystartował punktualnie o godzinie 17:00. Oficjalnego otwarcia obchodów dokonał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Malwina Kubicka Dyrektor ZOK.  W pierwszej części koncertowej, na scenie  zaprezentowali się: Anastazja Maciąg, Edzio Rap, B.R.O I Patricia Kazadi. Sobotnią gwiazdą wieczoru była Ania Dąbrowska, którą supportowała wokalistka Studia Piosenki Marta Kucharska. Ania Dąbrowska złapała znakomity kontakt z kilkutysięczną publicznością. Po energetycznym koncercie był czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Po klimatycznym koncercie na scenie pojawili się rezydenci Atomik Vibes oraz Filip Szulc.
NIEDZIELA:
Ten dzień rozpoczął się od animacji dla dzieci pn. „Super Bohaterowie”.  Animatorzy przygotowali kilka tematycznych zabaw i konkursów. Większym zainteresowaniem cieszyły się już działania poza sceną, gdzie dzieci miały okazje zrobić zdjęcie z Transformersem Bumblebee. Chętni mogli obejrzeć pokaz szalonego naukowca. Muzycznie Dzień Rozpoczęliśmy od Mini Gali Disco Polo. Na scenie pojawiły się dwa zespoły Diadem oraz Top Girls. Podczas pierwszego koncertu mocno się rozpadało. Lecz nie przeszkadzało to w dobrej zabawie. Tuż przed godziną 18:00 wręczono puchary dla najlepszych wędkarzy. Puchary wręczył burmistrz Wiesław Czyczerski. W tej części wręczono także tytuły:  ZASŁUŻONEGO DLA GMINY ZBĄSZYNEK oraz STYPENDIUM BURMISTRZA (szczegółowa relacja z wręczenia na stronie www.zbaszynek.pl). Tradycyjnie, w drugim dniu Dni Zbąszynka odbył się koncert pn. „Gmina Zbąszynek tańczy i śpiewa”. Muzycznie: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka,  Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wlkp. Oraz Gemischte Chor Drewitz. W dalszej części przyszedł czas na solistów. Wystąpili: Milena Jakubowska, Piotr Grobys, Jakub Mazur i  Alicja Pluskota.
W części koncertowej zaprezentował się kwartet Lepiej późno niż wcale. Niedziela zakończyła się Koncertem Gwiazdy wieczoru. Tłumy pod sceną zgromadził Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni. Wszystkich zgromadzonych na placu pożegnał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i  Dyrektor ZOK Malwina Kubicka.
czytaj dalej
 • 08-08-2022

KINO PLENEROWE W CHLASTAWIE

W sobotę, 06.08 przy placu zabaw w Chlastawie zorganizowaliśmy 2 seanse Kina Plenerowego. Tuż po godzinie 21:00 rozpoczął się film komediowy „Zacznijmy od Nowa”, a o 22:45 Dramat  „Tylko dla odważnych”. Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Zbąszynka odbyło się w ramach projektu Sielskie Roz(g)rywki 2022.  Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie sołtysce Bogusławie Rzeteckiej oraz mieszkańcom za liczną obecność.
czytaj dalej
 • 01-08-2022

STAND-UP

W sobotę, 30 lipca zorganizowaliśmy wieczór Stand-Up. Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w Strefie Chillout, ale z uwagi na deszcz Stand-Up odbył się w Klubie Bongo. Na scenie zaprezentowało się dwóch komików: Patryk Ochocki i znany już zbąszyneckiej publiczności Kuba Dąbrowski. Gospodarzem wieczoru był Paweł Reszela. Frekwencja dopisała. W przerwie między występami, odbyła się zbiórka dla Sebastiana z Kręcka. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne wieczory Stand-Up w sezonie jesiennym.  Śledźcie nasz Funpage na Facebook.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 48 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego