Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 19-11-2021

SPOTKANIE Z KAMILĄ SCIBIOREK

Dnia 19.11.2021r. w Sali Widowiskowej ZOK odbyło się spotkanie z aktorką i pedagogiem Kamilą Ścibiorek. Uczestniczyli w nim uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Zbąszynku oraz mieszkańcy miasta. Tematem przewodnim była przemoc i nietolerancja w różnych dziedzinach życia. Pani Kamila szybko nawiązała interakcje z uczestnikami spotkania, padało wiele pytań i nawiązała się żywa dyskusja na nurtujące tematy. Po wykładzie był czas na autografy i wspólne zdjęcia.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ZOK.
czytaj dalej
 • 22-11-2021

KONKURS PROFILAKTYCZNY - RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY

Dnia 18.11.2021r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Zbąszynku odbyły się obrady komisji, która oceniła pracę przygotowane przez uczniów ze szkół z Gminy Zbąszynek, w ramach konkursu profilaktycznego „Razem Przeciw Przemocy”. W skład komisji weszły osoby, których doświadczenie w dziedzinie sztuki pozyskane na przestrzeni wielu lat, pomogło wyłonić i obiektywnie ocenić wartościowe prace. 

Wyniki:
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Kosieczynie
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku
III miejsce: Szkoła Podstawowa „Pomnik Rodła” w Dąbrówce Wielkopolskiej
IV miejsce: Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu  
czytaj dalej
 • 16-11-2021

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek, 11 listopada br. w sali widowiskowej odbył się Koncert Niepodległościowy, którego głównym organizatorem była Grupa Poddasze reprezentująca Związek Drużyn ZHP Zbąszynek. Harcerze przygotowali bogaty program artystyczny, który skupiał w sobie wartościowe teksty historyczne oraz utwory niepodległościowe w harcerskich aranżacjach. Licznie zgromadzona widownia i gromkie brawa na zakończenie, świadczyły o tym, że mieszkańcy naszej gminy potrafią się jednoczyć podczas ważnych uroczystości – doceniając wkład i zaangażowanie lokalnych artystów.
Na koniec warto podkreślić, że Grupa Poddasze powstała dzięki inicjatywie Pani Joanny Kawczyńskiej.
Zbąszynecki Ośrodek Kultury tradycyjnie zabezpieczył koncert od strony promocyjnej i technicznej, dzieląc także rolę gospodarza.
czytaj dalej
 • 05-11-2021

Artystyczne Warsztaty Metodyczne “O!środek Kultury” – warsztaty plastyczne

W czwartek, 4 Listopada br. w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty artystyczne dla instruktorów pracujących z grupami plastycznymi w domach i ośrodkach kultury. Nasz ośrodek reprezentowała Pani Ewa Kubicka. Udział Pani Ewy z pewnością podniesie kształcenie kreatywnych umiejętności twórczych, udoskonali różnorodne techniki plastyczne oraz zainspiruje do twórczego postrzegania codzienności.
Warsztaty prowadzili:
Alicja Niewiadomska – techniki lalkarskie – lalka pończoszanka
Robert Tomak – płaskorzeźba
Dominika Krupa – wełna czesankowa
czytaj dalej
 • 29-10-2021

MACIEJ MALEŃCZUK RHYTHM SECTION

28 października br. na Scenie Widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Macieja Maleńczuka. Publiczność przywitała artystę na scenie gromkimi brawami a ten od samego początku złapał doskonały kontakt z publicznością. Podczas trwającego prawie dwie godziny koncertu, mogliśmy usłyszeć znane wszystkim utwory w nieco odmiennych aranżacjach. Nie zabrakło takich hitów jak „Ostatnia nocka” i „Synu”, a brzmienie perkusji, kontrabasu i gitary akustycznej nadawały wyjątkowy klimat granym utworom. Po zejściu Macieja Maleńczuka ze sceny, publiczność nadal odczuwała niedosyt i głośnymi brawami sprawiła, że tego wieczoru mogliśmy usłyszeć kolejny bis. Po zakończeniu koncertu, wiele osób zostało, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystą i otrzymać autograf.
Serdecznie dziękujemy publiczności z przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ZOK.
czytaj dalej
 • 21-10-2021

ZBIÓRKA KRWI

W czwartek, 21 października 2021 r.  przed budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 30 Osoby, z czego 25 oddało krew. Zebrano 11250 mililitrów tego jakże cennego leku.
czytaj dalej
 • 21-10-2021

TEATR NARODOWY

W czwartek, 21 października do Zbąszynka przyjechał Teatr Artenes z Wrocławia. W Sali widowiskowej odbyły się trzy przedstawienia teatralne dla przedszkolaków i uczniów gminnych szkół podstawowych. Teatr wystawił następujące sztuki „Pinokio” oraz „Mały Książe”. Na każdym spektaklu sala wypełniona była po brzegi. Każdorazowo aktorzy byli nagradzani gromkimi brawami.
czytaj dalej
 • 19-10-2021

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 19 października br. odbył się na sali kinowej koncert z okazji Dnia Nauczyciela oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Zbąszynku. Każda grupa zaprezentowała bogaty program artystyczny. ZOK w ramach współpracy, na tą okoliczność przygotował salę z obsługą nagłośnienia oraz multimediów.
czytaj dalej
 • 19-10-2021

STANDUP W BONGO

W Sobotę, 16 października br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wieczór STAND-UP. Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 19:00. Na scenie zaprezentowali się Paweł Śmigilelski, Alex Niebrzegowski i Bilguun Ariunbaatar- gwiazda wieczoru. Gospodarzem spotkania był znany w Zbąszynku z wielu występów - Paweł Reszela. Impreza upłynęła w bardzo pozytywnej atmosferze. Publiczność dopisała. Dziękujemy za gromkie brawa i bisy.
czytaj dalej
 • 13-10-2021

ZESPÓŁ PODDASZE RAZEM Z ZOK

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolejna grupa zechciała wstąpić w szeregi Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.
Tym razem jest to zespół Poddasze, który będzie odbywał regularne spotkania w naszej siedzibie, realizując swoje muzyczne pasje. Będą przygotowywać swój program artystyczny, najbliższy z nich już 11.11 br. będziemy mogli usłyszeć w sali widowiskowej ZOK.
PODDASZE jest to grupa wywodząca się z szeregów Związku Harcerstwa Polskiego a jej założycielem jest Joanna Kawczyńska.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 42 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny obsługi petentów:
         poniedziałek           7:30 - 17:00
         wtorek - piątek        7:30 - 13:00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego