Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 01-07-2018

HISTORIA, SPORT I KULTURA ŁĄCZĄ SENIORÓW CZTERECH GMIN

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kargowej na realizację projektu „Historia, sport i kultura łączą seniorów z czterech gmin” otrzymał dotacje z „Wojewódzkiego Programu na Rzecz Osób Starszych”. Impreza łącząca historię, sport oraz kulturę odbyła się 15 czerwca w Kargowej. Zaproszone zostały reprezentacje UTW Zielona Góra, Sulechów, Babimost oraz nasza reprezentacja – już w nowych strojach.
Wszyscy rywalizowali w najprzeróżniejszych konkurencjach takich jak: kulanie Oscypka, strzelanie z procy do butelek, jazda na hulajnodze, rzut piłką lekarską, układanie wieży z klocków drewnianych, nawlekanie korali na linkę, przeciąganie towaru w kartonie, przenoszenie dużej piłki gumowej bez użycia rąk, strzelanie z łuku, przewożenie koleżanek i kolegów z zespołu wózkiem. Nasza ekipa dzielnie walczyła we wszystkich konkurencjach, a kibicował jej Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
W części historycznej seniorzy złożyli kwiaty po tablicami pamięci Kapitana Więckowskiego i Powstańców Wielkopolskich oraz wysłuchali wykładu związanego z bohaterami walki o polskość tych ziem. Na tym nie koniec, organizatorzy zaprosili na część kulturalną, a w niej na koncert „Jak za dawnych lat”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: POTYCZKI SPORTOWO - REKREACYJNE W KARGOWEJ

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego