Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

HISTORIA, SPORT I KULTURA ŁĄCZĄ SENIORÓW CZTERECH GMIN

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kargowej na realizację projektu „Historia, sport i kultura łączą seniorów z czterech gmin” otrzymał dotacje z „Wojewódzkiego Programu na Rzecz Osób Starszych”. Impreza łącząca historię, sport oraz kulturę odbyła się 15 czerwca w Kargowej. Zaproszone zostały reprezentacje UTW Zielona Góra, Sulechów, Babimost oraz nasza reprezentacja – już w nowych strojach.
Wszyscy rywalizowali w najprzeróżniejszych konkurencjach takich jak: kulanie Oscypka, strzelanie z procy do butelek, jazda na hulajnodze, rzut piłką lekarską, układanie wieży z klocków drewnianych, nawlekanie korali na linkę, przeciąganie towaru w kartonie, przenoszenie dużej piłki gumowej bez użycia rąk, strzelanie z łuku, przewożenie koleżanek i kolegów z zespołu wózkiem. Nasza ekipa dzielnie walczyła we wszystkich konkurencjach, a kibicował jej Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
W części historycznej seniorzy złożyli kwiaty po tablicami pamięci Kapitana Więckowskiego i Powstańców Wielkopolskich oraz wysłuchali wykładu związanego z bohaterami walki o polskość tych ziem. Na tym nie koniec, organizatorzy zaprosili na część kulturalną, a w niej na koncert „Jak za dawnych lat”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: POTYCZKI SPORTOWO - REKREACYJNE W KARGOWEJ

W NOWYCH STOJACH ZUTW KOŃCZY VI ROK AKADEMICKI

W dniu 08 czerwca słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyznaczyli sobie spotkanie na stadionie OSiR Zbąszynek. W tym dniu uroczyście kończyli VI rok akademicki. To drugie już plenerowe spotkanie kończy trudny rok działalności, uczyliśmy się jak gospodarować i rozliczać fundusze. Dzięki przyjęciu naszej Oferty Zadania Publicznego „Aktywność i edukacja to przygoda w wieku 60+” otrzymaliśmy niezbędne fundusze do działalności. Obecnie zrzeszamy 83 słuchaczy i działa 12 grup zajęciowych zgodnie ze zgłaszanym przez słuchaczy zapotrzebowaniem. Dużą popularnością cieszy się Kurs Tańca Towarzyskiego zorganizowany wraz Dziennym Domem Senior – Wigor. Czynimy starania, aby reaktywować grupę – gry i zabawy umysłowe, jest duża szansa, iż rozpocznie swoją działalność we wrześniu.
czytaj dalej

REJS DO WINNICY NA ZAKOŃCZENIE ROKU

Tuż przed zakończeniem roku słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszyli na wycieczkę do Nowej Soli skąd popłynęli stateczkiem Laguna po Odrze do Starej Wsi do Winnicy Kinga. Piękna pogoda dodała uroku tej wyprawie, uczestnicy najbardziej cieszyli się, że zgodnie z planem do winnicy udadzą się rejsem po Odrze. Bardzo niski stan wody nie gwarantował tego, że statek będzie mógł wypłynąć z portu w Nowej Soli, ale udało się. Uroki doliny środkowej Odry podziwiali w promieniach pięknego słońca, które dodatkowo opalało przebywających na pokładzie. 
czytaj dalej

ZAKOŃCZENIE VI ROKU AKADEMICKIEGO

WYJAZD NA WYCIECZKĘ DO NOWEJ SOLI I WINNICY

PIKNIK INTEGRACYJNY ZIELONO WOKÓŁ NAS

Po raz kolejny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zaprosił mieszkańców na Tydzień Rodziny w Gminie Zbąszynek. W ramach tych obchodów nad malowniczym Jeziorkiem Koźlarskim w pięknej, słonecznej pogodzie odbył się 18 maja odbył się " Piknik - zielono wokół nas". W pikniku udział brały rodziny i dzieci, którym na co dzień pomaga asystent rodziny, a także pracownicy OPS Zbąszynek oraz członkowie Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 
czytaj dalej

OGŁOSZNIE

VI MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW 2018

Akademia Złotego Wieku – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie wraz z Polską Federacją Nordic Walking oraz Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zaprosili studentów UTW z całej Polski oraz Litwy, Białorusi, Łotwy, Mołdawii, Ukrainy oraz Austrii do wzięcia udziału w VI Marszu Nordic Walking studentów UTW 2018. 
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA PIKNIK

RUMUNIA OCZAMI ANDRZEJA PASŁAWSKIEGO

16 marca 2018r. w ramach pierwszego w tym roku wykładu otwartego gościliśmy w Dziennym Domu” Senior-Wigor’’ Andrzeja Pasławskiego - podróżnika, fotografa, miłośnika historii. Pan Pasławski z właściwym sobie talentem gawędziarza wprowadził seniorów  i  słuchaczy Zbąszyneckiego  Uniwersytetu Trzeciego  Wieku w zakamarki pięknej i tajemniczej Rumunii. Swoją opowieść o Rumunii pt.”Dacja, Dacia czy Drakula” pan Andrzej zobrazował pokazem slajdów. Pokazał prawdziwe atrakcje, jakie stanowi przede wszystkim przyroda. Piękne jaskinie i wąwozy gór Bihor, potężne zapadlisko w Rezerwacie Groapa Ruginoasa, stanowiska błotnych wulkanów, „płonąca ziemia” – obszary, na których spod powierzchni ziemi wydobywają się płomienie. Oprowadził po zamkach i miasteczkach, rozwiał mity krążące wokół Vlada III Tepesa, znanego bardziej, jako hrabia Dracula.
Jak zwykle podczas spotkania z Panem Andrzejem nie zabrakło bardzo ciekawych opowieści, pięknych widoków i sporej dawki humoru.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: RUMUNIA

1 ... 5 6 7 8 9 ... 11 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego