Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Tłusty Czwartek u Seniorów

Dzisiaj Seniorzy obchodzili najsłodsze święto karnawału. W tym dniu niejedna dieta odchodzi w zapomnienie.

Zgodnie z przyjętym zwyczajem każdy musi zjeść chociaż jednego pączka na szczęście, a ze szczęścia nie można przedawkować...

Dla tych, którzy chcieliby poświęcić się kulinarnemu szaleństwu wypieku pączków, załączamy przepis

Link: https://www.youtube.com/watch?v=N9eV3Sd9-V4

 
czytaj dalej

10 LUTY 1940-PAMIĘTAMY!

W dniu 10.02.2021 roku przedstawiciele Gminy Zbąszynek i Świebodzińskiego Związku Kresowian z Koła Terenowego Kosieczyn złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Pomniku Kresowian "Źródło" w Zbąszynku w 81 rocznicę masowych wywózek na Sybir.
10 luty to dla Sybiraków, data szczególna. Początek wielkiej tułaczki i cierpienia ludności kresów wschodnich, która po zdradzieckiej napaści 17 września 1939 roku na Polskę, poddana została szczególnym represjom, trwającym kilka a nawet kilkanaście lat.
To  właśnie  wtedy  w  ów  mroźny  poranek  10  lutego  1940  roku, 81 lat temu, do tysięcy polskich  domostw  załomotały  kolby  karabinów  i  w  drzwiach  stanęli  sowieccy  sołdaci.  Godzina na  spakowanie,  jazda  saniami  do  najbliższej  stacji  kolejowej,  tygodnie  w bydlęcych wagonach i lata bez adresu,  gdzieś  na  nieludzkiej  ziemi,  o  głodzie  i  chłodzie,  gdzie każdego dnia toczyła się walka o przeżycie.
czytaj dalej

Ćwiczenia, zajęcia kulinarne, trening pamięci-zajęcia aktywizujące dla Seniorów !

Drodzy Seniorzy!
Dla wszystkich, którzy chcą być aktywni, poniżej prezentujemy ciekawe zajęcia, z których warto skorzystać.
W linku poniżej przekazujemy dla Was zestaw ćwiczeń, które pomogą Wam zachować sprawność, szczupłe ciało i dobrą kondycję na co dzień. Przed Wami 20 minut ćwiczeń, które delikatnie podniosą tętno, poprawią zmysł równowagi, koordynację, rozciągną ciało i kręgosłup i co najważniejsze wniosą dużo radości do codzienności :) Na początku należy dostosować tempo do swoich aktualnych możliwości. Z każdym kolejnym podejściem ciało będzie mocniejsze i sprawniejsze, będzie więcej energii i większa łatwość w ćwiczeniach.  Ćwiczymy 3 razy w tygodniu. Do treningu przygotowujemy się zakładając wygodny strój, obuwie i matę, koc lub dywan do leżenia. Zatem zabierajmy się do pracy!
czytaj dalej

Szczepimy Się !

Troskę o najbliższych wynosimy z domu, dlatego zaszczepmy się dla siebie i najbliższych. Szczepiąc się, dajemy sobie szansę na powrót do normalności.
 

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2021

21 i 22 stycznia świętowaliśmy uroczysty Dzień Babci i Dzień Dziadka. Seniorzy obchodzili swoje święto na słodko i z humorem. Przez cały dzień panowała radosna atmosfera, bo nie mogło być inaczej ! Uczestnicy otrzymali symboliczne niespodzianki i słodkie upominki. W tym dniu o babciach i dziadkach z Dziennego Domu "Senior-Wigor" nie zapomnieli przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Pod Muchomorkiem" w Zbąszynku. Dzieci przygotowały ręcznie wykonane prace wraz z życzeniami dla Seniorów.
czytaj dalej

Życzenia Pani Minister Marleny Maląg z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka

Drogie Babcie i Dziadkowie,
dzieci są naszą pociechą, ale wnuki są prawdziwą radością. Są najlepszą częścią srebrnych lat. Dodają energii, ożywiają pasje, wzruszają i rozśmieszają. Wiem o tym doskonale, sama będąc babcią.
Dzień Babci i Dzień Dziadka to ważne święta nie tylko dla seniorów, ale i wszystkich wnuków. Dlatego z tej okazji składam Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Życzę, byście byli dla nich wyjątkowymi osobami, przekazującymi mądrość, uczącymi cierpliwości, pokazującymi piękno tradycji.
Żywię wielki szacunek wobec Waszego zaangażowania w życie tak często zabieganych rodzin, gdy wprowadzacie w nie ład, służycie – nie zważając na wiek i zmęczenie – pomocą oraz wsparciem. Wasza rola w rodzinach jest nie do przecenienia.
Niech więc duma i radość towarzyszą wam nieustannie, wraz z wdzięcznością i miłością młodszych pokoleń. Życzę Wam dużo zdrowia, niezmąconej pogody ducha i radości z przebywania z najbliższymi.
Chcę w tym dniu zwrócić się również do wnuków. Panująca epidemia koronawirusa niestety w wielu przypadkach ogranicza Wasz kontakt z Dziadkami, którzy są najbardziej narażoną grupą. Wielu dokucza samotność. Pamiętajcie o nich – nie tylko w dniu Ich święta. Życzę także wszystkim Rodzinom, by jak najszybciej mogły bezpiecznie cieszyć się wzajemną bliskością i spędzać razem czas.
Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Program "Wspieraj Seniora" w 2021 roku

Uprzejmie informujemy, że od stycznia 2021 roku kontynuujemy Program "Wspieraj Seniora", który ma na celu dofinansowanie gminy w zakresie realizacji usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym przez Seniora zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środków higieny osobistej. Program adresowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19, w szczególnych przypadkach również do osób poniżej 70 roku życia. Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z  usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

W ramach Programu uruchomiono specjalną infolinię dedykowaną seniorom. Dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11 osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w realizacji zakupów

Wspieraj Seniora !

Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?
  1. Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa.
  2. Lokalny ośrodek pomocy społecznej w Twoim mieście skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i przydzieli pomoc
  3. Razem pokonamy koronawirusa!

Zapraszamy Seniorów na wirtualne zajęcia rehabilitacyjne manualne kulinarne

Witamy Seniorów !
Dla osób, które zdecydowały się pozostać w domach, proponujemy kolejną porcję zajęć.
Oto kilka propozycji (klikamy w linki poniżej):
Ćwiczenia
 
Warsztaty manualne dla seniorów stroiki świąteczne
 
Przekąski Choinki, Mikołaje świąteczne i inne przysmaki
https://www.youtube.com/watch?v=RFsjCARQlNE
1 2 3 4 5 6 ... 31 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego