Kalendarium

Kalendarz imprez

  • 06-10-2022

4. JAZZ CROSSING FESTIWAL W ZBĄSZYNKU

Już po raz czwarty Zbąszynek znajdzie się na mapie Jazz Crossing Festiwal. Tym razem na scenie widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury zaprezentował się zespół Terne Čhave.
Terne Čhave -są uznawani za jeden z najstarszych i najsławniejszych
romskich zespołów pochodzących z Czech. Są dobrze znani z
charakterystycznego brzmienia, które jest mieszanką tradycyjnej muzyki cygańskiej pochodzącej z Europy centralnej z różnymi innymi gatunkami takimi jak rock, ska, klezmer, funk czy blues.
Ciężko byłoby zdefiniować styl zespołu – oni zupełnie o taką definicję nie dbają i Państwo też nie będziecie mieli na to czasu, ponieważ większość ich piosenek granych jest w istnie diabelskim tempie.
Ale jeśli nie potraficie się Państwo obejść bez nazwy ich stylu to jedno wiemy na pewno, jest to prawdziwy cygański-ska-rock’n’roll lub trochę łatwiej… TO PO PROSTU ROM’N’ROLL!!!
czytaj dalej
  • 31-08-2022

ZBĄSZYNECKIE ŚWIĘTO SENIORA

Zbąszyneckie Święto Seniora zbliża się wielkimi krokami! Poniżej rozpiska najważniejszych wydarzeń tego święta!
czytaj dalej
  • 02-09-2022

O.S.T.R W ZBĄSZYNKU

O.S.T.R w Zbąszynku!
21.10.2022
otwarcie bram: 20.00
koncert: 21.00
bilety 25 pln
O.S.T.R., właściwie Adam Ostrowski – polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Autor wielu multiplatynowych albumów oraz Honorowy Obywatel Miasta Łodzi.
czytaj dalej
  • 06-10-2022

STAND-UP RADIOWCY BEZ CENZURY

Mikrofoniarze. Zawodowcy. Radiowcy. Znają ich miliony, bo codziennie budzą i są z Wami w pracy. Towarzysze z radia wychodzą na scenę i mówią to czego na antenie nie wypada. Przemysław Skowron i Tomasz Olbratowski bez cenzury. Czy tak w ogóle przystoi? Zobaczcie radiowców. Będzie bezkompromisowo, ostro, a czasami niegrzecznie!
czytaj dalej
  • 09-09-2022

WERNISAŻ WYSTAWY ZDZISŁAWA BOK

To będzie naprawdę COŚ!
Już 25 września, po raz pierwszy w galerii Zbąszyneckiego Atelier odbędzie się wernisaż malarstwa współczesnego mieszkańca Zbąszynka: artysty Zdzisława Bok. Obrazy będzie można podziwiać w godzinach otwarcia Domu Kultury od 25.09 – 23.10.
Zdzisław Bok zajmuje się twórczością artystyczną od lat młodzieńczych. Na swoim koncie ma namalowanych ponad 2000 obrazów: martwa natura, pejzaże, portrety i malarstwo współczesne. Wszystkie obrazy powstają w domowej pracowni. Pierwszy duży obraz na płótnie powstał w 1976 roku. Obraz przedstawiał zespół Nazareth na plaży. Do tworzenia prac wykorzystuje głównie farby olejne, farby akrylowe i szpachlę malarską.
Jego obrazy odnalazły swój dom w Ameryce Północnej i w Ameryce Południowej, w Afryce i w Europie. Prace powstają pod wpływem natchnienia. Cały czas tworzy.
czytaj dalej

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego