Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ, ZGŁOŚ SIĘ !!!

Chcesz wiedzieć, od kiedy dla Twojej grupy rozpocznie się rejestracja do szczepień wypełnij formularz.  Jak można się zgłosić?
  1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
  2. Na adres e-mail, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
  3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
  4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość e-mail z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
  5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.
Uwaga! Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne e-maile w ciągu do 24 h. Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane.
Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.
Szczegóły:kliknij
 

REJESTRACJA OCÓB W WIEKU 70+

22 stycznia od godz. 6:00 rozpocznie się rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 70+.  Rejestrować można się poprzez: infolinię – numer tel. 989, punkt szczepień MC TOPMED Zbąszynek – nr telefonu 887 199 919, 785 199 919 w godz. 9:00-17:00, oraz e-rejestrację – Internetowe Konto pacjenta. W przypadku rejestracji osobistej nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk i zachowanie bezpiecznego odstępu.
Rejestracja 70+ to spore wyzwanie dla systemów teleinformatycznych i pracowników punktów szczepień. W Gminie Zbąszynek uprawnionych jest 593 mieszkańców. Apelujemy o cierpliwość i zrozumienie.
 
WAŻNE: Na razie na szczepienia mogą rejestrować się tylko osoby powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia osoby w wieku 70+. Wczorajsza informacja Szefa KPRM Michała Dworczyka dotyczyła jedynie zmian kolejności szczepień, a nie systemu rejestracji.
Osobom starszym, które mogą mieć problemy z rejestracją przez Internet, pomoże Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Wolontariusze Korpusu udzielą wsparcia przy rejestracji na szczepienie przeciwko Covid-19. Pomoc będzie można uzyskać, dzwonić na infolinię działającą w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów -  22 505 11 11. Można ją także uzyskać w  Dziennym Domu „Senior-Wigor” ul. Kosieczyńska 4, 66-210 Zbąszynek, tel. 68 322 28 14, w godz. 7:30 – 15:00.
Wszelkie informacje dot. szczepień oraz możliwości dojazdu do punku szczepień można uzyskań od koordynatora ds. szczepień dla Gminy Zbąszynek – nr tel. 693 989 143.

DOWÓZ DO SZCZEPIEŃ

19 stycznia br. Burmistrz Zbąszynka spotkał się z właścicielem firmy przewozowej P.H.U. Car - Bon Markiem Boneckim. W spotkaniu udział wziął Koordynator ds. szczepień Krzysztof Krzywak oraz Prezes OPZ OSP RP w Świebodzinie Leszek Parandyk. 
czytaj dalej

ORGANIZACJA SZCZEPIEŃ W ZBĄSZYNKU

14 stycznia br. w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Zbąszynku odbyło się z inicjatywy Burmistrza spotkanie dot. organizacji szczepień przeciwko COVID-19. W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, sekretarz Gminy Zbąszynek Jan Makarewicz, kierownik OPS Katarzyna Rucioch, koordynator szczepień dla Gminy Zbąszynek Krzysztof Krzywak oraz  przedstawiciel punktu szczepień w Zbąszynku, współwłaściciel MC TOPMED Jakub Lelito.
czytaj dalej

DODATKOWY NR TELEFONU DO REJESTRACJI

Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla SENIORÓW, którzy ukończyli 80 lat.
Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
 
Rejestracja odbywa się poprzez:
1) infolinię NFZ - nr telefonu: 989 – całodobowo
2) MC TOPMED - nr telefonu: 887 199 919  oraz od 18 stycznia także 785 199 919 w godzinach od 9:00 do 17:00
3) e-skierowanie - Internetowe Konto Pacjenta: www.pacjent.gov.pl
 
Przy rejestracji należy podać: imię i nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz wskazać miejsce punktu szczepień (Zbąszynek).

REJESTRACJA I SZCZEPIENIA

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla SENIORÓW, którzy ukończyli 80 lat.
Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
 
Rejestracja odbywa się poprzez:
1) infolinię NFZ - nr telefonu: 989 – całodobowo
2) MC TOPMED - nr telefonu: 887 199 919 – w godzinach od 9:00 do 17:00
3) Internetowe Konto Pacjenta: www.pacjent.gov.pl
 
Przy rejestracji należy podać: imię i nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz wskazać miejsce punktu szczepień (Zbąszynek).
Zarejestrować możesz się sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
 
Szczepienia odbywać się będą w środy w przychodni przy ul. Długiej 1 w Zbąszynku, począwszy od  27 stycznia 2021 roku.
Tygodniowy limit szczepionek przyznany przez NFZ na punkt szczepień w Zbąszynku, wynosi 30 szt.
W celu usprawnienia procesu szczepienia, prosimy o wcześniejsze wypełnienie i dostarczenie w dniu szczepienia ankiety, która dostępna jest na stronie www.zbaszynek.pl w zakładce „COVID-19” oraz w holu przychodni w Zbąszynku.
 
Dla osób nie mających możliwości dojazdu Burmistrz Zbąszynka zapewnia transport. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 693 989 143 w godzinach od 7:00 do 17:00 (dwa dni przed terminem szczepienia).
Jeśli masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Zapisz się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustal dogodny termin.
 
Szczegółowe informacje na: www.gov.pl/szczepimysie oraz www.zbaszynek.pl – zakładka „COVID-19”
Koordynator szczepień dla gminy Zbąszynek, telefon: 693 989 143

Załączniki

Koronawirus - szczepienia

      REJESTRACJA I SZCZEPIENIA
 
Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla SENIORÓW, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 
 
Możliwe są trzy formy rejestracji.
  • Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
  • Skontaktuj sie telefonicznie  nr tel. 887 199 919  w godz. 9:00 - 17:00- Medyczne Cetrum TOPMED Zbąszynek
  • Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl / dla posiadaczy Internetowego Konta Pacjenta/.
Przy rejestracji należy podać: imię i nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz wskazać miejsce punktu szczepień (Zbąszynek).
Zarejestrować możesz się sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny.
Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
 
Mobilne zespoły dla potrzebujących
Jeśli masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Zapisz się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustal dogodny termin.
 
Koordynator ds. szczepień Gminy Zbąszynek, tel. 693989143
 
Więcej informacji dot. działań organizacyjnych w zakresie przeciw COVID-19
  • Z uwagi na duże zainteresowanie szczepienia przeciw COVID-19, najczęściej ze strony osób starszych informuję, że w Zbąszynku szczepienia przeprowadzi Centrum Medyczne TOPMED w Przychodni przy ul. Długiej 1. Zapisy rozpoczną się nie wcześniej 15 stycznia. Szczegółowe informacje dot. organizacji rejestracji i szczepień podamy w oddzielnych komunikatach, po spotkaniu z przedstawicielami CM TOPMED. Szczepienia są dobrowolne. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.
  • Kilka informacji dot. rejestracji. Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania nr e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych (system e-Rejestracji będzie zintegrowany z systemem P1, co umożliwi automatyczną weryfikację ważności e-skierowania). Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym przez pacjenta miejscu i terminie szczepienia, ponowny SMS będzie przekazywany dzień przed wizytą. Pacjent będzie od razu umawiany na 2 wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany sms-em.
  • Rejestrować się będzie można dopiero od 15 stycznia. Pamiętajmy, że punkt szczepień przy rejestracji wybiera sam pacjent. SZCZEGÓŁY dot. Zbąszynka podamy między 12 a 14 stycznia.
UWAGA: Osoby zaszczepione będą mogły bez dodatkowych testów korzystać z usług zdrowotnych w publicznej służbie zdrowia, a także nie będą uwzględniane w limitach dotyczących spotkań towarzyskich. Nie będzie także potrzeby odbywania kwarantanny przez zaszczepionych w wypadku kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.
 
  • PRZYPOMINAMY: obecnie w fazie "0" szczepią się pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
W fazie "I" będą się szczepić:
● pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
● osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,
● służby mundurowe.
● nauczyciele.
  • Szczepionka przeciw COVID-19
Do Polski może trafić nawet pięć szczepionek przeciw COVID-19. Czym się będą różnić? Którą wybrać?
Łącznie Ministerstwo Zdrowia złożyło zamówienie na 62 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19, których powinno wystarczyć na zaszczepienie 31 mln Polaków.
Szczepionki będą się różnić nie tylko producentem, ale i sposobem działania. Wśród szczepionki znajdą się prepaty oparte na supernowoczesnej technologii mRNA oraz na bardziej tradycyjnej metodzie wektorowej.Więcej szczegółów poniżej w w załączniku.
  • Przychodnia Lekarska w Zbąszynku ul. Długa 1
Z uwagi na zwiększającą się liczbę chorych na Covid – 19  i zakażonych wirusem Sars-CoV – 2, także w Gminie Zbąszynek, prosimy stosować preferowaną formę rejestracji telefonicznej do lekarza POZ. Mamy świadomość, że mogą być trudności z dodzwonieniem się do konkretnej Poradni, ale forma ta daje większe możliwości bezpieczeństwa dla pacjentów przebywających już w Poradni i personelu medycznego w dłuższym okresie czasu. Poza tym na parterze w Przychodni udostępniona została izolatka, tak więc lekarze przy wstępnym rozpoznaniu telefonicznym mogą przeprowadzić badania bez wchodzenia pacjenta do Poradni. 
Pamiętać należy, że w Przychodni obowiązuje bezwzględne noszenie maseczki, utrzymywanie dystansu/ 1,5m/ oraz dezynfekcja rąk. Prosimy także o stosowanie się do uwag i zaleceń personelu medycznego i obsługi Przychodni.
Informację prosimy przekazać wszystkich swoim członkom rodziny i znajomym. Jednocześnie informujemy, że laboratorium dla osób bez skierowania, czynne jest w poniedziałki i piątki w godz. 7:00 – 9:00, chyba, że badanie musi być wykonane jako nagły, pilny przypadek. Dla osób ze skierowaniem wg terminu podanego przez lekarza.
 
W załączeniu wykaz tefefonów do lekarzy POZ.
  • Zasady zlecania testów na koronawirusa - komunikat Ministerstwa Zdrowia - 23.09.2020
Jak ma postępować lekarz rodzinny, gdy zgłosi się do niego pacjent z objawami charakterystycznymi dla COVID-19 i co dzieje się z chorym, który otrzyma pozytywny wynik testu, a nie jest samodzielny – m.in. na takie pytania odpowiadają algorytmy postępowania z pacjentem, które trafią dziś do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w całej Polsce. 
Sześć schematów, które, publikujemy, opisują różne sytuacje, w których mogą się znaleźć lekarz i pacjent. Prezentowane algorytmy pokazują ścieżki postępowania z pacjentem zarówno w podstawowej opiece zdrowotnej, jak i na innych poziomach opieki.  
Schematy dotyczą sytuacji, gdy pacjent jest samodzielny i niesamodzielny oraz gdy ma objawy charakterystyczne dla COVID-19 takie jak: gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku lub gdy nie wystąpią wszystkie te objawy naraz, ale ma infekcję. 
  • Bezpieczeństwo w Przychodni
PAMIĘTAJMY, że z uwagi na brak możliwości szybkiej wymiany powietrza /brak okien w korytarzu poczekalni/ przed laboratorium w Przychodni na Długiej mogą przebywać 2-3 osoby. Pozostałe osoby oczekują na badania na dworze. Do Przychodni przychodzą ludzie chorzy, więc tym bardziej nie warto grupować się i zadbać w ten sposób o swoje i innych bezpieczeństwo zdrowotne.
  • WHO zaleca
Najnowsze badania przeprowadzone na zlecenie WHO nie pozostawiają żadnych wątpliwości: NAJSKUTECZNIEJ CHRONIĄ NAS noszenie maseczek oraz utrzymywanie dystansu społecznego.Badania zostały opublikowane w najnowszym wydaniu prestiżowego czasopisma medycznego "The Lancet". OTO TRZY KLUCZOWE WNIOSKI, do których doszli naukowcy:
1. Należy utrzymywać dystans fizyczny – zmniejsza to ryzyko zakażenia o 80 proc.
2. Warto nosić maseczki– zmniejsza to ryzyko zakażenia o 85 proc.
3. Chroń oczy - zmniejsza to ryzyko zakażenia o 78 proc.
  • Zalecenia GIS
Przypominamy, że w Przychodni na ul. Długiej i Kosieczyńskiej nadal obowiązują zalecenia GIS: ZAKRYWANIE UST I NOSA /maseczki/, DEZYNFEKCJA RĄK i ODSTĘP między pacjentami. Jak zapomniałeś/aś/ maseczki to poproś panie w rejestracji - mają zapasowe, bezpłatne. Przy okazji: zalecenia te należy stosować w każdym obiekcie użyteczności publicznej - bez wyjątku. 
Z niepokojem zauważamy, że coraz więcej osób rezygnuje z masek, robiąc zakupy w sklepach, podczas publicznych zgromadzeń (także tych przedwyborczych), w miejscach kultu religijnego. Dystans też przestał już istnieć. Nie każdy korzysta ze środków dezynfekcyjnych, czy rękawiczek! To wielki błąd!" - podkreśliła w oświadczeniu prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, Bożena Janicka.
Zaapelowała o ostrożność i rozsądek, bo koronawirus nie zniknął. "To groźny przeciwnik.
  • Otwarcie Przychodni
Burmistrz Zbąszynka komunikatem nr 15 z dnia 1 czerwca br. odwołał ograniczenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz w związku z podjęciem działań ochronnych w walce z koronawirusem, wydane na mocy komunikatu nr 7 i 11 dotyczące zamknięcia drzwi do Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1, (rejestracja i recepty tylko przez telefon). Nadal jednak preferowaną formą jest rejestracja telefoniczna. Komunikat wchodzi w życie od 4 czerwca. Nadal obowiązywać będą zalecenia Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego - maseczki, mycie rąk i odległość 2 metrów. Dla lekarzy specjalne zalecenia higieniczne po wizycie każdego pacjenta. Prosimy pacjentów o przestrzeganie wewnętrznych ustaleń co do liczby osób przebywających przed gabinetem - max. 4 osoby. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i troskę o zdrowie i życie. Nadal warto się rejestrować i zamawiać recepty przez telefon. https://bip.zbaszynek.pl/syst…/obj/13392_KOMUNIKAT_Nr_15.pdf
  • Wyjaśnienie
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wywołanej przez koronawirusa choroby COVID – 19, po uzgodnieniu z podmiotami medycznymi prowadzącymi działalność leczniczą w obiekcie gminnym Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1, informujemy, że drzwi do budynku zostały zamknięte. Przy drzwiach stoi pracownik Urzędu Miejskiego, który wpuszcza do budynku tylko osoby ZAREJESTROWANE TELEFONICZNIE, lub w innych przypadkach po konsultacji z gabinetem lekarskim POZ. Leki wydawane są także przez telefon - e-recepta. Podłogi, klamki, toalety, ławeczki pacjentów są na bieżąco odkażane. Po wejściu do Przychodni, należy bezwzględnie przestrzegać zalecanych zasad higieny. Przepraszamy za utrudnienia.
  • Przychodnia ul. Długa 1
Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa Burmistrz Zbąszynka po porozumieniu się z podmiotami medycznymi w Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej , informują, że od 16 marca br. PRZYCHODNIA zostaje ZAMKNIĘTA. REJESTRACJA DO LEKARZY ODBYWA SIĘ TELEFONICZNIE. OSOBY WCZEŚNIEJ ZAREJESTROWANE MUSZĄ PONOWNIE DOKONAĆ POTWIERDZENIA TELEFONICZNEGO. Pacjentom udzielane będą teleporady w godzinach pracy lekarza. W sytuacji niezbędnej pacjent będzie umówiony na konkretną godzinę. Recepty także wydawana jest przez telefon, w formie e-recepty. Przepraszamy za utrudnienia.

Centrum Rehabilitacyjne EWA MED w Zbąszynku przy ul. Kosieczyńskiej także zostało zamknięte.
 
LABORATORIUM CZYNNE: poniedziałek, środa, piatek w godz. 8:00 - 9:15. Ze skierowaniem i prywatne.
 
Wykaz telefonów
Apex – Waldemar Wolski - 068 347 93 46
Mirosława Łuciów- Stawicka - 068 347 93 57
TOPMED - 68 320 77 13
Małgorzata Rezmer - 692 685 638
Barbara Górawska - 068 347 93 58, 068 384 93 36
Poradnia Ginekologiczno-Położnicza – 797 324 487
Laboratorium – 607 513 133
  • Informacja dla podmiotów medycznych
Informacje w sprawie usług w zakresie odbioru i unieszkodliwiania odpadów medycznych można uzyskać pod numerami telefonów 022 3692817, 022 3692692 oraz 797 876 619. Pismo informacyjne w załączeniu.
  • Udostępniamy materiał przekazany od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świebodzinie skierowany do rodziców i opiekunów. 

Załączniki

Laboratorium

  • Od 5 października br. laboratorium "Diagnostyka" w Przychodni w Zbąszynku ul. Długa 1, czynne codziennie od 7:00 - 10:00. Odbiór wyników codziennie w godz. 10:00 - 11:00. Obowiązują maseczki, zachowanie dystansu, dyzynfekacja rąk. 

Lipidogram i PSA

Burmistrz Zbąszynka w ramach Tygodnia Seniora zaprasza mieszkańców w wieku 60 + na BEZPŁATNE badania krwi.
czytaj dalej

Badania profilaktyczne

Gmina Zbąszynek zaprasza na badania profilaktyczne: USG PIERSI, DERMATOLOG – OCENA ZAMION, EKG, ECHO SERCA.
czytaj dalej
1 ... 13 14 15 16 17 ... 20 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego