Kalendarium

Kalendarz imprez

Ogłoszenia

Spotkanie informacyjne dot. rewitalizacji

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Rewitalizacja

Ogłoszenie dotyczące realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert

Punkt Informacji i Wsparcia dla Niepełnosprawnych

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Gorzowie Wlkp., w ramach projektu pod nazwą: Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami (dalej: CIWON), współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uruchomiło - dla mieszkańców województwa lubuskiego - Punkt Informacji i Wsparcia, mieszczący się w siedzibie gorzowskiego oddziału TWK przy ul. Kosynierów Gdyńskich 81. Punkt będzie funkcjonował do dnia 31 grudnia 2016 r.Stowarzyszenie realizuje projekt CIWON we współpracy z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze.Projekt ma na celu wspieranie osób z różnymi niepełnosprawnościami (niezależnie od stopnia niepełnosprawności) oraz ich rodzin, opiekunów, przyjaciół, a także tych, których w inny sposób dotyka problem niepełnosprawności. BEZPŁATNE informacje i porady udzielane są, m.in., wzakresach: prawa, psychologii, doradztwa psychospołecznego. Więcej informacji w załączonej ulotce.  W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny (95 732-08-18; 792-475-692) w godzinach 11:00 - 16:00, albo mailowy: infogorzow~@~kson~.~pl lub twkgorzow~@~interia~.~pl 

Załączniki

Olimpiada Statystyczna. Zmierzysz się?

Pod takim hasłem rusza w roku szkolnym 2016/2017 I edycja Olimpiady Statystycznej.Olimpiada Statystyczna jest nowością w polskim systemie oświaty. Ma charakter interdyscyplinarny – jej zakres obejmuje wiedzę z obszaru statystyki, w powiązaniu z wybranymi zagadnieniami z matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Oprócz wiedzy Olimpiada sprawdza umiejętności praktycznego korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej, interpretacji danych, argumentacji, itp. Takie podejście wynika z przekonania Organizatorów, że istotnym składnikiem przygotowania do życia w społeczeństwie informacyjnym
i gospodarce opartej na wiedzy powinna być znajomość metod i narzędzi analizy statystycznej, niezbędna do diagnozowania i rozwiązywania problemów w środowisku pracy, w firmie, a nawet w gospodarstwie domowym.Organizatorami Olimpiady Statystycznej są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Patronat nad Olimpiadą Statystyczną objęła Minister Edukacji Narodowej, Pani  Anna Zalewska.
czytaj dalej

Ogłoszenie dotyczące konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Zbąszynek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok.

Spotkanie informacyjne dot. rewitalizacji

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Rewitalizacja

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.
Dotychczas Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pilotażowo wprowadzona była w trzech garnizonach. Teraz także mieszkańcy województwa lubuskiego mogą przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa, które należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
  • informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  • informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
    • bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
    • w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu  publicznemu,
  • informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy lubuskiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Zapraszamy do zapoznania się z mapą.

Załączniki

Centrum Informacji Natura 2000

W związku z wydłużeniem realizacji projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa zaprasza do skorzystania z bezpłatnych usług Centrum Informacji Natura 2000.
Celem CIN jest zapewnienie informacji dotyczących praw i zasad obowiązujących na terenach objętych siecią Natura 2000, wszystkim zainteresowanym, zarówno osobom prywatnym, władzom lokalnym, instytucjom, jak i przedsiębiorcom. Eksperci udzielają informacji na temat obszarów wchodzących w skład sieci Natura 2000, informują
o możliwościach lokowania inwestycji, pomagają w rozwiązywaniu spraw konfliktowych, sporządzaniu raportów środowiskowych i ocen oddziaływania na środowisk. Zespół specjalistów posiada również wiedzę przyrodniczą i prawną, pomocną przy sporządzaniu planów zadań ochronnych. Fundraiserzy informują o funduszach zarówno unijnych, jak
i krajowych wspomagających różne formy działalności na terenach sieci Natura 2000.
Problemy można zgłaszać w następujący sposób:
• osobiście w Centrum Informacji Natura 2000 - ul. Czysta 17/4, 31-121 Kraków (pon.-pt. w godzinach 9-15),
• telefonicznie – tel. 12 631 57 31 (pon.-pt. w godzinach 9-15),
• za pomocą formularza na stronie internetowej
Więcej informacji na stronie Centrum Informacji Natura 2000.
Zapraszamy do kontaktu!
1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego